Humantechnik Triple-Bel Lommevibrator

Varenummer (SKU): 242236

335,00  Kr.

Triple-Bel Lommevibrator A-3004-0 fra Humantechnik er en god lille hjælper i hverdagen for personer med nedsat hørelse og døve. Timeren alarmerer via vibration og lys.

OBS: Lommevibratoren er ikke en del af en varslingsserie, men er en selvstændig fungerende enhed.

Produktdetaljer

Timeren indstilles til når du ønsker at blive alarmeret f.eks. når stegen er færdig i ovnen, tid til at tage medicin eller noget helt andet. Lommevibratoren alarmerer via vibration samt lys.

Bær den i lommen, placér den oprejst et sted i syne eller clips den på tøjet, så du altid bliver gjort opmærksom på alarmen!

  • Kompakt størrelse – kan diskret klipses på tøjet
  • Vibration, summer og lysalarm
  • Signaltyper og tidsenheder kan slås til/fra eller vælges
  • Nedtællingstimerfunktion – præcis på sekundet!
  • Stopur-funktion – præcis på sekundet!

Tekniske specifikationer
  • Mål (HxBxD): 72 x 48 x 30 mm
  • Farve: Sølv
  • Vægt: 68 g
  • Batteri: 2 x 1,5 V alkaline batterier (AAA)
  • Maks. countdown-tid (t/m): 19 t 59 m
  • Maks. countdown-tid (m/s): 99 m 59 s

14 dages returret

Mere om returnering

Kort leveringstid

2-4 hverdage på de fleste produkter

Opnå fri fragt

Fri fragt ved køb over 800 kr. (inkl. moms)

Har du behov for råd og vejledning?

Vi har en stor viden og erfaring indenfor den høretekniske og akustiske verden. Vores eksperter står klar til at vejlede dig om høreteknik, integration til dine høreapparater/CI, akustik, lydregulering m.m. Du er altid velkommen til at kontakte os for vejledning om produktvalg, teknisk rådgivning eller bestille teknikerhjælp til installation.